Geoblog.pl    nalbor23    Podróże    Filipiny 2010    Cebu - Koniec latania na dziś

Cebu - Koniec latania na dziś

Filipiny
Filipiny, Cebu City

Właśnie po wielogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Po 33h spędzonych w samolotach i na lotniskach jesteśmy na wyspie Cebu. Trochę na własne życzenie nam się to tak wydłużyło ale co zrobić... życie... Lotnisko w Manili jest na pierwszy rzut okna strasznie zakręcone bo są tu trzy różne terminale usytuowane w różnych miejscach i z jednego do drugiego trzeba się jakoś przedostać. My zdecydowaliśmy się na darmowy shuttle bus. Pojechaliśmy z terminalu nr 1 gdzie wylądowaliśmy do terminalu nr 3 gdzie jest cała siedziba i tylko stąd odlatują linie CEBU PACIFIC AIR. Musieliśmy niestety czekać na tego busika całe 40min i przez to odleciał nam samolot do Puerto Princessa na Palawanie. Szybka decyzja i kupiliśmy bilety na 21:50 do Cebu i zaczniemy zwiedzanie od innej strony. Na Cebu planujemy zostać 2-3 dni a potem ruszamy na wyspę Bohol.
Idealnie jest kupić bilety 2 dni wcześniej gdyż cena z internetu może być nawet o połowę niższa niż cena biletu kupowanego w dniu wylotu.
W ciągu 20 min cena w biurze Cebu zmieniła się o 1500 PHP. Niestety szkoda nam było czasu i musieliśmy trochę przepłacić.

CENY na lotnisku:
Ciepła kolacja (ryż + 2 kawałki wołowiny w sosie) 240 PPHP / osobę